Přepnout na plnou verzi

Měšec.cz

Velikonoční zamyšlení: potřebujeme olovnici a vodováhu

V moderní Evropě už těžcí hříšníci neexistují. Pomocí slov jako korektnost, spravedlnost, právo na vlastní názor či svobodu projevu vymizely hříchy, které lidstvo celá staletí páchalo.

15. 4. 2017 0:00 Redakce
Vstoupit do diskuse 3 Přidat názor

Někdo slaví velikonoční svátky jako svátky jara, pro někoho jsou to svátky církevní. A další je vnímá třeba jako obecně křesťanské svátky, které připomínají historickou událost. Pro jiného jde jen o dny volna, které je potřeba využít. Ani jedno není špatně. Tak či onak ale Evropa stojí na křesťanských základech. Aby se nám všem dobře žilo, stačí vlastně málo – chovat se k ostatním důstojně a s respektem. Svoboda mé pěsti končí před obličejem mého bližního.

Pro letošní velikonoční zamyšlení jsme použili pár slov z dokumentu Vzkaz Jaroslava Maxmiliána Kašparů (originální zdroj: Česká televize).

Redakce serveru Měšec.cz vám přeje klidné a radostné velikonoční svátky.


Žijeme ve světě, ve kterém se něco velmi silně změnilo. Žijeme ve světě plném epidemie nelásky až nenávisti. A také se změnily pojmy.

My už dáváme jiný obsah jiným pojmům, a tak jsme se dostali v této zemi do jakéhosi Babylónu.

A ti, kteří jsou u nás dnes u moci, se domnívají, že všechno vyřeší paragrafy a peníze. A já se tohoto velkého omylu obávám, protože nad tím materiálním musí být jakýsi akcident a ten akcident, to je právě ona láska.

A tím, že se změnily pojmy, došlo k tomu, že například:

Ovšem z tohoto Babylonu je potřeba vyjít ven. Sestoupit dolů a nechat v sobě snad jedině hořet oheň lásky, nikoliv oheň zmatku.

cestovko

Olovnice nám symbolizuje, že je potřeba vrátit se dolů k podstatě normality tak, jako všechny rostliny svými kořeny směřují do středu planety Země.

vodováha, ta nám zase stylizuje, že bychom si měli hlídat, aby to s našimi mezilidskými vztahy i vztahy k hodnotám nešlo nějak z kopce.

Redakce

Vstoupit do diskuse 3 Přidat názor
Titulní strana Přepnout na plnou verzi

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas.