Přepnout na plnou verzi

Měšec.cz

Sociálně vyloučení z Moravskoslezského kraje se mohou přihlásit na speciální kurz

20. 4. 2017 16:30 Gabriela Hájková
Vstoupit do diskuse 2 Přidat názor

Krajská pobočka ÚP ČR v Ostravě chystá projekt „Příležitost dělá zaměstnance“ pro sociálně vyloučené osoby z Moravskoslezského kraje.

Podstatou projektu je individuální a skupinové poradenství pro konkrétního klienta. Během 58 hodin vzdělávání absolvují jeho účastníci motivační kurz, kurz finanční gramotnosti, základy pracovního práva a výuku základních počítačových dovedností. Tyto aktivity pak doplňují rekvalifikační kurzy, pracovní diagnostika s psychologem nebo třeba práce na zkoušku, uvedla vedoucí oddělení projektů EU z Krajské pobočky ÚP ČR v Ostravě Lucie Norysová a dodala, že prioritou projektu zůstává najít klientům vhodné zaměstnání.

Poradenství podle ní neobnáší jen čistě nabídku zaměstnání jako takovou. Pracovníci projektu pomáhají řešit klientům i jejich složitou bytovou situaci, výmazy z rejstříků trestů, dokumenty pro úřady nebo i zajištění lékaře. Setkáváme se například s tím, že klienti nemají praktického lékaře a nemá jim tak kdo vyřídit prohlídku při nástupu do zaměstnání nebo pro účely rekvalifikačního kurzu, vysvětluje praxi manažerka projektu Petra Paquet.

Vstoupit do diskuse 2 Přidat názor
Nejčastější způsoby, jak se otcové snaží vyhnout placení alimentů Klienti ERB bank si ještě nevyzvedli náhrady ve výši 114 milionů korun         Titulní strana Přepnout na plnou verzi

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas.