Hlavní navigace

Singer: Potraviny nám nezdraží, důležitá je konkurenceschopnost

15. 11. 2013

Sdílet

Podle guvernéra ČNB Miroslava Singera nepovedou ke zdražení potravin: Zatímco letos potraviny v průměru zdražovaly o tři procenta přes jednotlivá čtvrtletí, čekáme, že budou zdražovat méně, někde na úrovni dvou procent. Ten krok není pro ceny potravin dramatický, a ten jejich růst se prostě zpomalí, uvedl Singer. Podle něj dojde především k posílení konkurenceschopnosti české ekonomiky: Přes kurz zvyšujete schopnost ekonomiky vydělávat, dodal.

Jak nám zdražila elektronika? A jak se devizové intervence projeví na hypotékách? Čtěte: Devizové intervence povedou k dražším úvěrům a hypotékám

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 16. 11. 2013 13:04

    T (neregistrovaný)

    Jsi id..t - pokud zdraží zahraniční potraviny automaticky zdraží i tuzemští výrobci čím se sníží spotřeba protože z platů cca. 17. táců brutto si moc neokoupíme. Uspíšení spotřeba nákupů např. elektroniky letos bude znamenat obrovský propad příští rok. Zároveň zdraží pohoné hmoty a tím opět naše výrobky - jak říkám jsi mladý a velký id..t.

  • 16. 11. 2013 13:12

    T (neregistrovaný)

    Dodatek - prostě chcete dostat do oblassti chudoby i stčední třídů, která ještě má poslední zbytky úspor - následek - zaměstnavatelé si budou moci dělat se zaměstnanci co chtějí jak v době otrokářské a o tom to je. Strach, které jsme měli v minulém režimu z komoušů se nyní změní v ještě větší strach ze ztráty práce. Pro mladé - disidenti v minulém režimu byli persekuováni zaměstnáním např. v kotelně, ale plat kotelníka byl mnohdy větší než úředníka - to Vám ve škole nikdo nepřizná - mimochodem já to zažil - půl roku jsem seděl za tzv. protistátní činnost, pak jsem šel dělat dělňasa a bral více jak brách technik.

  • 17. 11. 2013 0:28

    Pavel (neregistrovaný)

    Snad jenom dodatek. To, že se zdraží všechno je jasné. že to naší ekonomice neprospěje, to je taky jasné. Ani ten Singer není takový idiot, aby toto nevěděl. Ale ptejme se klasicky tou prastarou právnickou otázkou: komu to prospěje? To, že zcela beze vší pochybnosti existuje skupina lidí, co na tomto měnovém dobrodružství vydělala solidní peníze je taky jisté. A může, ale taky nemusí za tím být i ten moula z té ČNB.
    Každopádně dnes je 24. výročí sametu. Přemýšlím, zda-li je to o tolik lepší než předtím. Ano, nestojí se fronta na banány, ale na práci. Lidi se skutečně bojí svobodně mluvit. Nejde tady o nějaké pofidérní vězení, ale o život, neboť bez práce je to jasné. Já nevím, hodně se toho udělalo a dost se zlepšilo, ale o mnoho jsme přišli. Je tu strach, nenávist, korupce, třídní rozdíly, organizovaný zločin, přes půl milionu nezaměstnaných, desítky tisíc bezdomovců, miliony lidí v těžké sociální situaci. A drtivá většina národa bez šance na lepší život. Ale máme alespoň toaleťák, kdybychom se z toho chtěli podělat. Prostě šťastný a veselý sedmnáctý listopad. Lidé bděte!

  • 19. 11. 2013 10:11

    Tom (neregistrovaný)

    Okrademe všechny, kdo ještě mají úspory. A pak si spoř na stáří.
    Jak může p. Singer říct takovou krávovinu. Když zdraží ropa, zdraží všechno a především potraviny.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Nejčastěji se věnuje tématům z oblasti investování, financí a makroekonomie.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).