Hlavní navigace

All inclusive dovolené poškozují drobné podnikatele

21. 6. 2012

Sdílet

Zájem o all inclusive zájezdy roste. Zatímco v roce 2008 tvořily podle serveru Zajezdy.cz prodeje all inclusive dovolených  37 % všech zájezdů, letos je to již 57 %. Úměrně tomu klesá zájem i o jiné formy ubytování. V dovolenkových destinancích v Turecku nebo Egyptě už jiné formy stravování nejsou, řekl obchodní ředitel Exim Tours Stanislav Zíma. To však údajně poškozuje drobné podnikatele, neboť hosté přestávají mimo své hotely utrácet.

Forma zájezdů, kdy má klient všechny ubytovací a gastronomické služby nakoupené předem, je výhodná především pro provozovatele velkých hotelových komplexů, uvedl pro ČTK Jaromír Beránek ze společnosti Mag Consulting.

Částečně si za to mohou i drobní podnikatelé sami, neboť zaměrně předražují své služby pro turisty. V Turecku a jiných zemích se také lze setkat s takzvanou „pastí na turisty“, kdy budou zahraniční návštěvnici vlákani do určitého podniku. Tam však obyčejné pití stojí desítky eur a hosta nepustí, dokud nezaplatí svou útratu.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 21. 6. 2012 19:41

    Patrik Chrz

    Já jezdím také téměř výhradně all inclusive, protože rozdíl v ceně "bez stravování" nebo s polopenzí a all inclusive je minimální.
    Mě chybí "něco mezi", prostě hotely a podniky s cenou založenou na nákladech a ne jen snaze oškubat turisty, co to jde. A tak ti, kdo nepočítají každou korunu si koupí all inclusive (a mají to bez starostí) a ti co ano, tak dvoulitrovou colu v místním supermarketu a na jídlo si zajdou k McDonaldovi či do podobného řetězce, nebo si v tom supermatketu koupí bagetu a nějakou konzervu.
    Ono je to vidět i v Praze - restauraci, kde nestojí dva litry nealko nápoje dvě stovky nebo víc, aby člověk pohledal.

  • 22. 6. 2012 0:02

    Méďa Béďa (neregistrovaný)

    No a pak se tam přežereš, když už to máš zaplacený... Další, o čem se moc nemluví, je to, že třeba v tom Egyptě jsou v ceně akorát jejich alkoholický srágory - pokud chceš normální whisky, zaplatíš si ji pěkně extra.

    Radši jezdím na dovolenou jen s ubytováním, maximálně se snídaní - nejsem vázán na to, kdy a co mně hodlají podstrčit k jídlu a vyberu si jinde podle chuti a hladu.

  • 22. 6. 2012 7:18

    PatrikChrz (neregistrovaný)

    Ano, alkohol je v cene casto jen lokalni, jeho kvalita se lisi zeme od zeme, nekde stoji za houby, jinde je dobry. Ale i kdyby all inclusive bylo bez alkoholu, tak se proti stravovani v mistni restauraci vetsinou vyplati. Ja, kdyz vyjimecne zabrousim v CR do restaurace, tak nakonec nejvic zaplatim prave za nealko napoje :(
    Pro milovniky znackoveho alkoholu je zde cim dal castejsi nabidka "Ultra All inclusice", caste zejmena v Turecku.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Nejčastěji se věnuje tématům z oblasti investování, financí a makroekonomie.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).