Hlavní navigace

Při hledání práce vám pomůže i dobrý profil na sociální síti

Sdílet

Podle personálně-poradenské společnosti McROY Czech by se uchazeč o práci neměl spoléhat jen na sledování nabídek na pracovních portálech a rozesílání životopisů do firem. Při hledání práce by měl využít i sociální síť LinkedIn. Firmy, které hledají nové lidi do svého týmu, si často vybírají potenciální zaměstnance právě zde. V dnešní době už ani nenajdete žádného profesionálního personalistu, který by na síti LikedIn neměl svůj vlastní profil. Pokud by si ho nevedl, přišel by o důležité kontakty, s jejichž pomocí může oslovovat potenciální uchazeče se zajímavými pracovními nabídkami, vysvětluje Tomáš Surka, ředitel personálně-poradenské společnosti McROY Czech.

Na této síti mají profily především lidé s vyšší kvalifikací, například pracovníci vyššího a středního managementu, IT specialisté, manažeři s národní a nadnárodní působností, ale i různí specialisté ve svých oborech. Právě oni jsou nejčastěji oslovováni personalisty.

Pokud chcete přes síť LinkedIn hledat nové zaměstnání, máte možnost ve svém profilu zaškrtnout, že se poohlížíte po nových příležitostech. Právě to je bráno za projevení zájmu o novou práci. Tato informace je ale veřejně dostupná a je docela dobře možné, že váš současný zaměstnavatel si může této změny všimnout. V rámci pokročilejšího nastavení je i varianta omezení viditelnosti různých informací pro různé uživatele či společnosti. Vhodnost jednotlivých variant ale musí každý posoudit sám.

Pokud se rozhodnete si profil založit, neměly by chybět přesné názvy aktuálních i minulých pracovních pozic se stručným obsahem pracovní náplně. Důležitou součástí je také vyplnění svých schopností a zručností, které jste načerpali v rámci předešlé praxe. A uveďte i ocenění a vyznamenání, které vypovídají o unikátnosti daného profilu. Samozřejmostí by měla být aktuálnost, přehlednost a především pravdivost uváděných informací.

Podíleli jste se na nějakých projektech? Určitě je zde zmiňte. Důležitou součástí profilu jsou také získané certifikáty a absolvovaná školení. Ty mohou být rozhodujícím faktorem při případném oslovení člověka se zajímavou pracovní nabídkou. Výhodou pro vás jsou i reference od bývalých zaměstnavatelů. O ty můžete požádat přímo přes LinkedIn.

Je vhodné si uvědomit, že profesní síť LinkedIn není sociální síť plně srovnatelná s Facebookem. Proto si je třeba dát pozor na to, co na ní uživatel zveřejňuje. Mělo by se jednat výhradně o informace týkající se práce, byznysu případně zájmu o novou práci. Fotky z dovolené v Chorvatsku, z posledního večírku, vtipy a nadávky na politiku na tuto síť nepatří, upozorňuje Tomáš Surka.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Psaním jsem skloubila své znalosti ze studií financí a žurnalistiky. Ráda se učím nové věci, tančím a běhám.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).