Hlavní navigace

Povodně: Jak postupovat při škodní události

18. 5. 2010

Sdílet

Bydlíte v oblasti, kde hrozí, že bude vyhlášena povodňová aktivita tak, jak se tomu už stalo na Moravě? Ačkoli povodni možná nezabráníte, možná můžete alespoň trochu předejít některým jejím důsledkům. Pro usnadnění likvidace škodní události byste se měli v rámci možností snažit  zabezpečit kromě všech cenností také pojistné a další důležité smlouvy. V případě pojistné události byste neměli váhat a co nejdříve ji nahlásit své pojišťovně. Pokud je to možné, Česká asociace pojišťoven (ČAP) také doporučuje alespoň zkusit všechna možná opatření k zabránění zvětšování rozsahu škody. Před tím, než ale na místě začnete zasahovat, nezapomeňte pořídit řádnou fotodokumentaci škody.

Pak také vypracujte seznam všech poškozených věcí, kde zkuste uvést i cenu, stáří a rozsah škody na nich. Pokud je to možné, zajistěte k věcem také doklady, jakou jsou účtenky nebo záruční listy. Ty věci, kde to situace dovoluje, ponechte v původním stavu, aby si je mohl prohlédnout také pracovník vaší pojišťovny. V případě uhynulých zvířat je možné přes obecní úřad kontaktovat kafilerní službu. Ta vám zároveň vydá potvrzení o uhynulém zvířeti. 

Je-li to nezbytné, můžete požádat o zálohu na pojistné plnění. Pokud na ni pojišťovna přistoupí, bude vám vyplacena ještě před ukončením likvidace. Poskytnutím zálohy na pojistné plnění vycházejí pojišťovny vstříc klientům zejména při likvidaci škod většího rozsahu, uvádí zpráva ČAP.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Autorka je zástupkyní šéfredaktora serveru Měšec.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).