Hlavní navigace

Češi mění zaměstnání v průměru jednou za 8 let

Sdílet

V průměru mění Češi zaměstnavatele jednou za osm let, během produktivního života tak vystřídají tři až čtyři zaměstnání. Vyplývá to z průzkumu společnosti AC JOBS.

Rok 2015 a největší nabídka volných pozic za posledních šest let však jejich chování mění. Češi se přestávají bát nezaměstnanosti a odcházejí za lepšími podmínkami. Kolem 66 % lidí uvádí jako důvod pro změnu zaměstnavatele nízký plat. „Důvodů k opuštění dosavadního zaměstnání je hned několik. V první řadě je to výše platu. Pro 40 % lidí jsou také důležité vztahy na pracovišti," uvedla Olga Hyklová, majitelka a výkonná ředitelka společnosti AC JOBS.

I takové problémy jako jsou pomluvy kolegů, podceňování nebo zadávání nesplnitelných úkolů mohou být důvodem ke změně zaměstnavatele. Kolem 40 % zaměstnanců se snaží problém vyřešit s nadřízeným, druhým nejčastějším řešením je výpověď. Vedle platu, kariérního růstu a vztahů na pracovišti si Češi potrpí na benefity. Pro každého pátého Čecha je v práci důležitý třináctý plat.

Práci mění častěji mladí lidé. Ti starší mají tendenci setrvat na své aktuální pozici. Téměř 70 % lidí do 24 let uvažuje o změně zaměstnání.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Psaním jsem skloubila své znalosti ze studií financí a žurnalistiky. Ráda se učím nové věci, tančím a běhám.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).